Home »

 
 

Coursera

 
 

Coursera – освітньо-технічна компанія пропонує курси MOOC. Була заснована Ендрю Нг і Дафной Келлер зі Стенфордського університету. У рамках проекту існує проект по публікації освітніх матеріалів в інтернеті, у вигляді набору безкоштовних онлайн-курсів.

Авторами курсів є викладачі кількох провідних світових університетів. Як зазначено авторами ресурсу, в даний час в програмі беруть участь представники 33 університетів, у тому числі Прінстонський університет, Стенфордський університет, Університет Джонса Хопкінса, Каліфорнійський технологічний інститут, Единбурзький університет, Університет Торонто, Колумбійський університет, Пенсільванський університет та інші. Кількість запланованих курсів складає 196 (на вересень 2012).

Coursera пропонує не окремі лекції, а повноцінні курси, які включають відеолекції з субтитрами, текстові конспекти лекцій, домашні завдання, тести та підсумкові іспити. Доступ до курсів обмежений за часом; кожне домашнє завдання або тест має бути виконане тільки в певний період часу. Після закінчення курсу, за умови успішної здачі проміжних завдань і фінального іспиту, слухачеві може надсилатися сертифікат про закінчення. На грудень 2012 року основна частина курсів представлена ​​англійською мовою і менша частина французькою. При цьому активно додаються субтитри на багатьох мовах світу (включаючи російську), які створюються користувачами проекту.

У проект було вкладено $ 16 млн і станом на травень 2012 на його курси сталося понад мільйон зарахувань. Всього в проекті зареєстровано більше 900 тис. користувачів, кожен користувач може бути слухачем кількох курсів.

Coursera пропонує більш 200 різних курсів, що відносяться до таких областей знань як: біологія, бізнес, комп’ютерні науки (ШІ, програмування, системи та мережі, теорія), економіка, освіта, електроніка, здоров’я і суспільство, гуманітарні та соціальні науки, математика, медицина , природознавство (хімія, фізика, астрономія), статистика та аналіз даних.

This post is also available in: Russian