Home »

 
 

vCloud Director

 
 

vCloud Director платформа для побудови хмар від VMware. Якщо вся ваша інфраструктура, побудована на продукту VMware, то впровадження vCloud Director буде ідеальним рішення. vCloud Director дозволяє будувати дійсно гібридні хмари. За допомогою VMware vCloud Connector ви можете мігрувати свої віртуальні машини між своїм public хмарою і private хмарою. Основні особливості:

  • Virtual Datacenters
  • vShield Security Technologies
  • Infrastructure Service Catalog
  • Multi-tenant Organizations
  • Self-service Portal
  • VMware vCloud API, Open Virtualization Format, and Callouts

vCloud
Двома основними компонентами vCloud є VMware vSphere і vCloud Director. VMware vSphere – це сама платформа віртуалізації, на якій будуть розгорнуті сервіси хмарної інфраструктури. vCloud Director – центр управління хмарної інфраструктурою, за допомогою якого адміністратор зможе керувати хмарними сервісами.

vShield Edge – один з компонентів сімейства vShield, що захищає весь датацентр по периметру. По суті він є фаєрволом між різними організаціями та сервісами, який ізолює додатки один від одного в однієї інфраструктурі. Без цього продукту мережеві настройки доведеться налаштовувати вручну, що не просто ускладнить роботу з vCloud, а зробить її неможливою при неправильному налаштуванні мережевих параметрів.

vCenter Chargeback має потребу у всіх перерахованих вище продуктах, являє собою продукт для створення розрахунків фінансової складової інфраструктури. Даний продукт інтегрується в vCloud Director і дозволяє розраховувати в грошовому еквіваленті використання користувачами і компаніями Ваших сервісів.

vCloud API – це інтерфейс, що надає більш гнучке налаштування елементів vCloud, наприклад більш детальну настройку пулів ресурсів або самостійне налаштування необхідних сервісів. vCloud API в хмарної інфраструктурі потрібно для таких продуктів, як vCloud Connector, vCenter Orchestrator і vCloud Request Manager.

vCloud Connector – продукт, що дозволяє перемістити свої вже існуючі ВМ в хмару, яке надано йому в хмарної інфраструктурі.

vCloud Request Manager – продукт, що надає користувачам vCloud якийсь портал самообслуговування своїх сервісів в консолі управління.

vCenter Orchestrator – досить відомий продукт для автоматизованого настроювання операцій в vSphere.

This post is also available in: Russian