Home »

 
 

Eucalyptus Open Source

 
 

Eucalyptus – ще одна платформа для побудови хмар. Свої Private Cloud, побудували на цій платформі, такі великі компанії як: Sony, Puma, NASA, Trend micro та інші. Існують 2 редакції Eucalyptus: платна і безкоштовна. У цих версія дуже сильно відрізняється функціонал. Основною перевагою, яке Eucalyptus намагається донести до користувачів, це те, що його API повністю сумісне з Amazon API. Тобто, всі скрипти і програми, які працюють з Amazon API, можуть бути використані і для вашого хмари, побудованого на Eucalyptus платформі. Eucalyptus підтримує 3 гіпервізора: XEN, KVM, ESXi. Останній (ESXi) підтримується тільки в Enterprise версії.
Основні переваги:

  • Roles
  • Hypervisor agnostic
  • Clustering and Zonning
  • Flexible Network Management, Security Groups, Traffic Isolation

3

Eucalyptus складається з трьох компонентів:

Контролер вузла (Node Controller, NC). Запускається на кожному вузлі, залучених в хмару, і відповідає за запуск, роботу і зупинку віртуальних машин.
Контролер кластера (Cluster Controller, CC). Управляє контролерами вузлів, приймає рішення, на яких вузлах будуть запущені віртуальні машини.
Контролер хмари (Cloud Controller, CLC).
Встановлюється на машині, що має доступ до зовнішньої мережі, виступає в ролі головного інтерфейсу для доступу до хмари. Обробляє користувача запити на запуск віртуальних машин і збирає дані про завантаженість вузлів від контролерів кластерів.

This post is also available in: Russian